O tradycjach nad zbąszyńskim jeziorem

Już podczas Święta Jeziora biblioteka rozpoczyna działania z partnerami w ramach Inicjatyw Lokalnych w Programie BLISKO. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Promocji i Rozwoju Wsi Przyprostynia przybliżymy uczestnikom walory regionu w bardzo kreatywny i pomysłowy sposób. Zaproszeni do udziału w wydarzeniach zostali autorzy książek, prowadzący etnowarsztaty , muzycy ludowi i biblioentuzjaści, którzy działają na rzecz czytelnictwa i edukacji regionalnej.

Od 25 do 29 lipca zapraszamy na cykliczne warsztaty czytelniczo-plastyczne dla dzieci w naszej „Strefie biblioteki” pod hasłem „O tradycjach nad zbąszyńskim jeziorem”. 26 lipca o godz. 19.00 porozmawiamy podczas spotkania autorskiego z Panią Zofią Mąkosą, autorką cyklu „Wendyjska winnica”.

Wydarzenia dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025