Inicjatywy lokalne - wyniki

Wyniki konkursu na realizację inicjatywy kulturalno-edukacyjnej w ramach programu BLISKO w projekcie „Lokalnie, ludowo, wielopokoleniowo – tradycja w działaniu”

W dniu 3.06.2022 r. w Bibliotece Publicznej zebrała się Komisja, która dokonała oceny wniosków zgłoszonych w konkursie „Inicjatywy lokalne” realizowanym w ramach projektu BLISKO. Konkurs został wcześniej przedłużony ze względu na liczne zapytania organizacji i grup nieformalnych z terenu naszej gminy.

Komisja wybrała do realizacji trzy inicjatywy, które zdobyły najwyższą ilość punktów. Równocześnie projekty te najlepiej odpowiadają na potrzeby lokalnej społeczności zidentyfikowane podczas Diagnozy lokalnej społeczności przeprowadzonej w roku 2021. Cechują się dużym zróżnicowaniem i proponowaną ofertą skierowaną do mieszkańców w każdym wieku, integrują poprzez literaturę, sztukę, historię i kulturę lokalną charakterystyczną dla regionu.

Wybrane inicjatywy to:

1.     1.  „Młodzieżowe podróże małe i duże” – Towarzystwo Edukacyjne Garczyńskiego (kwota 6 tys.)

2.      2.  „Poetycki fyrtel” – Zespół Zbąszyńskich Seniorów (kwota 6 tys.)

3.      3.  „O tradycjach nad zbąszyńskim jeziorem” – Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Przyprostynia (kwota 6 tys.)