Jak zaprojektować grę mobilną?

W 2021 roku ruszył po raz pierwszy projekt „Blisko” realizowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach Rozwoju Czytelnictwa. Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu złożyła wniosek w pierwszej edycji i otrzymała finanse na wsparcie projektu ”Lokalnie, ludowo, wielopokoleniowo - tradycja w działaniu”.

Do Narodowego Centrum Kultury wpłynęło ponad 12 tysięcy wniosków, z czego pozytywnie zostało rozpatrzonych 49, w tym na 21 miejscu znalazła się nasza biblioteka! Działania projektowe już są w trakcie realizacji. W tym tygodniu zaczynamy cykl szkoleń warsztatowych dla bibliotekarzy, nauczycieli i edukatorów pracujących z dziećmi. Będziemy tworzyć grę mobilną, która nie tylko przybliży wszystkim naszą kulturę ludową czy dziedzictwo niematerialne, ale przede wszystkim będzie atrakcyjnym narzędziem do pracy w ramach edukacji regionalnej.