Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Kontynuujemy tradycję"

6. października 2021 roku komisja konkursowa w składzie Anita Rucioch-Gołek, Magdalena Rożek i Mateusz Basiński wyłoniła laureatów siódmej edycji konkursu plastycznego związanego z Biesiadą Koźlarską pod hasłem „Kontynuujemy tradycję”. Wydarzenie było skierowane do wszystkich uczniów ze szkół Regionu Kozła. Wpłynęło 189 prac plastycznych z 12 szkół podstawowych oraz przedszkoli.

Jury oceniało przede wszystkim samodzielność wykonania prac oraz pomysł prezentacji.

Kategoria klasy „0”

1 miejsce – Wojciech Stachecki - Przedszkole w Zbąszyniu

2 miejsce – Aleksandra Wojtaszak-  Przedszkole w Zbąszyniu

3 miejsce – Antonina Sarbok -  Przedszkole w Zbąszyniu

Wyróżnienia:

- Natan Szaferski - Przedszkole w Zbąszyniu

- Matylda Mechta - Przedszkole w Zbąszyniu

- Patryk Berliński - Przedszkole w Zbąszyniu

- Antoni Maciejewski - Przedszkole w Zbąszyniu

- Cezary Raczkowiak – ZSP Przyprostynia

- Bruno Pokorski – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kargowej

 

Kategoria klasy 1-3

1 miejsce – Daria Grasza – SP im. A. Fiedlera w Zbąszyniu

2 miejsce – Anastazja Berlińska – SP im. A. Fiedlera w Zbąszyniu

3 miejsce - Karol Śnita – SP im. A. Fiedlera w Zbąszyniu

Wyróżnienia:

- Jakub Jeton – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kargowej

- Kacper Kowalski – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Łomnicy

- Jan Pigla – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Łomnicy

- Magdalena Kuraś – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chrośnicy

- Aleksander Barski- Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Łomnicy

- Jowita Benyskiewicz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kargowej

- Jakub Szukalski – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Łomnicy

 

Kategoria klasy 4-6

1 miejsce – Aleksander Lejwoda- SP im. A. Fiedlera w Zbąszyniu

2 miejsce – Zofia Bujko – Zespół Szkolno-Przedszkolny w  Przyprostyni

3 miejsce – Tymoteusz Kuhnke – Zespół Szkoły podstawowej i Przedszkola w Chobienicach

Wyróżnienia:

- Michalina Chubert – Zespół Szkolno-Przedszkolny w  Przyprostyni

- Dawid Kromski – Zespół Szkolno-Przedszkolny w  Przyprostyni

- Igor Bujnowski – SP im. A. Fiedlera w Zbąszyniu

- Anna Łukaszewska – Zespół Szkoły podstawowej i Przedszkola w Chobienicach

-  Tymoteusz Kluj – SP im. A. Fiedlera w Zbąszyniu

 Kategoria klasy 7-8

1 miejsce – Dominika Gajewska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chrośnicy

2 miejsce – Wiktoria Spychała – SP Pomnik Rodła w Dąbrówce Wlkp.

3 miejsce Anastazja Spychała - SP Pomnik Rodła w Dąbrówce Wlkp.

Wyróżnienia:

- Alan Grasza - SP im. A. Fiedlera w Zbąszyniu

- Wiktoria Gołek – SP im. A. Fiedlera w Zbąszyniu

Organizatorami konkursu i fundatorami nagród książkowych i rzeczowych byli: Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu oraz Stowarzyszenie LGD Regionu Kozła.

Serdecznie gratulujemy wszystkim, nie tylko tym nagrodzonym, ale także i tym uczestnikom, którzy nie byli laureatami. Wasze prace były pełne symboli związanych z kulturą tradycyjną regionu, zachwycały kolorami, zaskakiwały pomysłami na przedstawienie dziedzictwa!