Biblioteczne lekcje online

W ubiegłym tygodniu przeprowadziliśmy lekcje biblioteczne online

dla klas II i III Szkoły Podstawowej w Zbąszyniu.

Tematem przewodnim był Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia pod hasłem:

"Przywrócić naszą ziemię".

Co to znaczy żyć ekologicznie...?

W ubiegłym tygodniu przeprowadziliśmy lekcje biblioteczne online dla klas II i III Szkoły Podstawowej w Zbąszyniu. Tematem przewodnim był Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia pod hasłem: "Przywrócić naszą ziemię". Święto to było okazją by nagłośnić globalne problemy ziemi poprzez odpowiednio dobraną literaturę dotrzeć do młodszych dzieci i wspierać edukację szkolną. Dzieci posiadają wiedzę i chętnie się z nią dzielą. Dla nas bibliotekarzy to jest nowe doświadczenie pracy z czytelnikiem- wzbudzające pozytywne emocje. Wykorzystaliśmy opowiadania: "Lis, sąsiad i nasza planeta" TigreFibre oraz "Klimatyczni" Olgi Ślepowrońskiej.

Poprzez dyskusję uświadomiliśmy uczniom ich wpływ na zmianę klimatu, dzięki różnym małym decyzjom, które podejmują każdego dnia, mogą się przyczynić do zmiany nawyków.

Na koniec zajęć wykonaliśmy prace plastyczne, wykorzystaliśmy surowce wtórne np. gazety i nie używaliśmy nożyczek! Pomimo sytuacji pandemicznej forma kontaktu online to zawsze spotkanie z książką i czytelnikiem.