"Poznaję moją bibliotekę"

W czwartek 14 maja 2015 r. odwiedziły nas dzieci i ich opiekunki z Niepublicznego Przedszkola Muzycznego „Świat Malucha”. Przedszkolaki zwiedziły poszczególne działy biblioteki: Czytelnię, Oddział dla dzieci i Wypożyczalnię dla dorosłych. Dowiedziały się, jaka jest różnica między księgarnią a czytelnią. Poznały również znaki własnościowe książki oraz formy zapisu do biblioteki. Później wysłuchały bajki Doroty Zawadzkiej "Na majówkę", po czym z chęcią zabrały się do rysowania. Każde dziecko narysowało swój wymarzony wyjazd na majówkę.

Powstały bardzo ciekawe i kolorowe prace. Na zakończenie zaśpiewały piosenkę, którą niedawno uczyły się w związku ze zbliżającym się Dniem Matki. Spotkanie było jednym z cyklu warsztatów w ramach projektu "Poznaję moją bibliotekę". (tekst: K. Tobys)