Polski Zbąszyń w obiektywie- otwarcie wystawy fotograficznej

W ubiegły piątek 28.02.2020r. w naszej Bibliotece miało miejsce otwarcie wystawy fotograficznej pt. "Polski Zbąszyń w obiektywie", której autorami są mieszkańcy miasta. Jest ona podsumowaniem konkursu fotograficznego ogłoszonego przez Gminę Zbąszyń i Bibliotekę Publiczną. Celem konkursu było ukazanie obchodów związanych z rocznicą przyłączenia miasta do Macierzy uchwyconych przez mieszkańców na fotografiach, a także uwrażliwienie przez to na doniosłość uroczystości, które trwały od 17 do 19 stycznia 2020 r.
Komisja konkursowa w osobach Burmistrza Zbąszynia Tomasza Kurasińskiego, Waldemara Strażyńskiego i Michała Mechty przyznała nagrody specjalne dla szczególnie wyróżniających się prac. Otrzymali je z rąk sekretarza gminy Marcina Hoffmanna i przedstawiciela jury: Pani Ludwika Zięba, Pani Renata Śron i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszyniu.
Wystawę można oglądać w sali multimedialnej Biblioteki.