Himalaje z Bartoszem Malinowskim

Czwartkowy dzień, 12 września upłynął w naszej bibliotece na opowieściach wysokogórskich. Zaproszony w ramach projektu "Wszędobyslcy - podróże poza utartym szlakiem", Bartosz Malinowski zaprosił uczestników dwóch spotkań w podróż trekkingową Wielkim Szlakiem Himalajskim. Podczas bogatej w barwne fotografie z wyprawy prelekcji, zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i słuchacze wieczornego spotkania, mieli okazję odwiedzić Nepal. Dowiedzieli się jak można spełniać szalone marzenia, jak się odnaleźć w zupełnie nieznanym i trudnym świecie, który jest bardzo hermetyczny i czasami zupełnie niedostępny dla turysty.

Zobacz galerię zdjęć

Bartosz Malinowski i Joanna Lipowczan rozpoczęli dwoją drogę Wielkim Szlakiem Himalajskim 6 września 2015, a pieszą wędrówkę zakończyli 4 stycznia 2016 roku. Przeszli 1700 km w 120 dni niosąc razem na plecach 64 kg bagażu, bez wsparcia tragarzy, pomocników i kucharzy. Jako pierwsi Polacy pokonali ten szlak, za co otrzymali wyróżnienie "Kolosów 2015" w kategorii "Wyczyn roku". Projekt 'Wszędobylscy" jest dofinansowany przez MKiDN z programu "Promocja czytelnictwa".