Feriujemy z Biblioteką 2018

Ferie zimowe już niedługo, więc także nasza biblioteka ma ofertę dla dzieci odpoczywających od obowiązków szkolnych :)

Na wszystkie wydarzenia - oprócz slajdowiska podróżniczego dla młodzieży i dorosłych - obowiązuje wcześniejsza rejestracja (także do kina). Wszystko to dla komfortu i bezpieczeństwa uczestników naszych warsztatów, spotkań i zabaw. Przypominamy też, że dzieci do lat 7 pozostają zawsze pod opieką dorosłych opiekunów.

Zaczynamy!

SZCZEGÓŁY WYDARZEŃ:

12 LUTEGO - PONIEDZIAŁEK:

GODZ. 11:00 - 12:30 - ZAJĘCIA Z ROBOTAMI (GRUPA PODSTAWOWA) (dzieci od 7 lat)

Kodowanie z robotami Finch to nasza propozycja na ferie. Jeśli jeszcze nie kodowałeś w Scratchu albo chciałbyś rozwinąć swoje umiejętności, zapraszamy Cię na zajęcia z kodowania. Nauczymy się, czym jest kodowanie, gdzie możemy je wykorzystać w życiu codziennym oraz zaprogramujemy robota Fincha. Roboty wypożyczamy od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego już po raz czwarty.  Wszystko to odbywać się będzie w Bibliotece Publicznej w Zbąszyniu 12.02 oraz 19.02 o godz. 11:00. Zajęcia poprowadzą uczniowie Liceum Garczyńskiego w Zbąszyniu: Milena Szczeszek, Kacper Pawelski oraz Daria Klorek - bibliotekarka. Zapraszamy Cię do wirtualnego świata, w którym zabawa łączy się z nauką.

16:00 - 17:30 - KINO W BIBLIOTECE

13 LUTEGO - WTOREK:

GODZ. 15:00 - 16:30 - WARSZTATY RECYKLINGU Z EMAREM „COŚ Z NICZEGO” (dzieci szkolne, sala multimedialna)

Recykling, czyli wykorzystanie zużytych materiałów i nadanie im drugiego "życia". Będziemy tworzyć! Pokażemy, jak przy odrobinie chęci można połączyć oszczędność, pożyteczność i świetną zabawę.

14 LUTEGO - ŚRODA:

GODZ. 11:00 - 12:00 - KLUB „MAMA, TATA I SZKRAB” (dla Rodziców z dziećmi 0-3 lat)​

15 LUTEGO - CZWARTEK:

GODZ. 11:00 - 12:00 - ZAJĘCIA Z ROBOTAMI (GRUPA ZAAWANSOWANA) (dzieci od 7 lat)

15:00 - 17:30 - WARSZTATY Z MOZAIKI SZKLANEJ „DARUMA” (od 6 r. ż., sala multimedialna)

Zapraszamy dzieci od 6 lat na warsztaty Mozaiki Szklanej. Uczestnicy warsztatu będą mieli możliwość poznać zasady tworzenia szklanego obrazu i samodzielnie go zaprojektować z wykorzystaniem małych szkiełek i wykonać własną mozaikę.

16 LUTEGO - PIĄTEK:

GODZ. 16:00 - 17:30 - KINO W BIBLIOTECE

19 LUTEGO - PONIEDZIAŁEK:

GODZ. 11:00 - 12:30 - ZAJĘCIA Z ROBOTAMI (GRUPA PODSTAWOWA) (dzieci od 7 lat)

12:30 - 14:00 - WARSZTATY TWORZENIA TEATRZYKU KAMISHIBAI

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na warsztaty plastyczne tworzenia teatrzyku KAMISHIBAI. Wspólnie będziemy w kreatywny sposób projektować, planować, opowiadać, malować, tworzyć i prezentować wymyślone przez uczestników historie za pomocą "magicznej skrzynki"! Wydarzenie jest dwudniowe, przez ten czas poznamy historię teatrzyku, dowiemy się, kto to opowiadacz i sami stworzymy własne opowieści do pokazania. Osoba prowadząca warsztaty: Magdalena Rożek. Zajęcia odbędą się w sali multimedialnej Biblioteki 19 i 20 lutego br. w godzinach 12.30-14.00. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy!

16:00 - 17:30 - KINO W BIBLIOTECE

20 LUTEGO - WTOREK:

GODZ. 12:30 - 14:00 - WARSZTATY TWORZENIA TEATRZYKU KAMISHIBAI

21 LUTEGO - ŚRODA:

GODZ. 11:00 - 12:00 - KLUB „MAMA, TATA I SZKRAB" (dla Rodziców z dziećmi 0-3 lat)​

22 LUTEGO - CZWARTEK:

GODZ. 12:00 - 13:00 - WARSZTATY „ODKRYWAMY UROKI ZIMY” - warsztaty literacko-plastyczne:

- bohaterowie zimowych opowieści

- bezpieczeństwo podczas zimowych szaleństw

- sporty zimowe

- krzyżówki, zagadki, kalambury

- "Moje wymarzone ferie zimowe" (prace plastyczne)