Filcowanie przedświąteczne

Sobotni poranek 9 grudnia spędziliśmy w Bibliotece Publicznej w Zbąszyniu na bardzo ciekawych, kreatywnych warsztatach filcowania na sucho z „Pracownią Za Piecem” z Wolsztyna. Dzieci, które uczestniczyły w tych zajęciach z rękodzieła, tworzyły pacynkę Gwiazdora - naprawdę ich dzieła zaskoczyły wszystkich! Filcowanie zajęło prawie dwie godziny, ale pacynki wyszły fantastyczne - było warto było poświęcić im czas. Prowadzący warsztaty, pan Ryszard Muzyczuk, jest świetnym instruktorem i dlatego praca pod jego opieką przynosi takie zdumiewające efekty.

Zobacz film z warsztatów

W filcowanie zaangażowali się także rodzice i dziadkowie - trzeba powiedzieć, że w pewnym momencie i oni chcieli się włączyć w filcowanie. Na tym polega magia rękodzieła: uspokaja, wycisza i sprawia, że efekty własnej pracy napawają nas dumą. To świetna terapia na gonitwę codziennego dnia. Trudno dziwić się dzieciom, które tak dumnie swoje dzieła prezentowały przed biblioteczną choinką.

(arg)