Bajki na kliszy – o zwierzątkach ulubionych i nie tylko

W piątek po południu w Bibliotece Publicznej w Zbąszyniu mogliśmy znowu czytać bajki z klisz ze starych aparatów. Tym razem były to opowieści o zwierzątkach, tych zwykłych i tych o czarodziejskiej mocy ("Kłopoty babuleńki", "Zaczarowany kalosz" i "Stoliczku nakryj się"). Czytanie bajek zakończyliśmy malowaniem ulubionych zwierząt na kawałkach – zdawałoby się niepotrzebnego już nikomu - drewna. W ten sposób na drewnianych krążkach powstały medaliony - portrety dziecięcych Ulubieńców. W malowaniu na drewnie często pomagali rodzice i to właśnie bardzo cieszy, że w głośnym czytaniu biorą udział i dzieci, i dorośli.

Zajęcia pomogły przygotować i prowadzić dwie wolontariuszki z Liceum Garczyńskiego w Zbąszyniu: Patrycja Tomaszewska i Anna Kromska. Druga edycja projektu "Bajki na kliszy" prowadzona jest dzięki wsparciu finansowemu IKEA Industry Zbąszynek. Dzięki tej firmie mogliśmy kupić niezwykły fotel do Poczytajni Malucha i przenośny projektor, by zajęcia z dziećmi upowszechniające czytanie prowadzić także poza salą multimedialną biblioteki. Dziękujemy!

Już teraz zapraszamy na grudniową edycję „Bajek na kliszy”. Tematem spotkania w bibliotece będzie las, dlatego na części warsztatowej spróbujemy stworzyć jego namiastkę, którą każde dziecko będzie mogło zabrać do domu.

(arg)