Odjazdowy Bibliotekarz 2017 znów w trasie

I pojechaliśmy! W ubiegłą sobotę po południu wzięliśmy udział w IV Rodzinnym Rajdzie Rowerowym ze Zbąszynia do Nądni. My wsiadłyśmy na rowery w ramach ogólnopolskiej akcji "Odjazdowy Bibliotekarz", żeby pokazać niestereotypowy wizerunek bibliotekarki, która, kiedy wychodzi zza biurka, wsiada na rower, idzie pobiegać - generalnie - lubi aktywnie spędzać czas!

W Nądni ugoszczono nas wyśmienicie, grochówka od znanej w okolicy firmy "EMkrzych" była jak zwykle wyśmienita, ciasto z Koła Gospodyń rozeszło się w try miga. Pograliśmy z dziećmi w "memory" o Zbąszyniu i okolicach, więc było dużo fajnej zabawy! jak zwykle emocje udzieliły się też rodzicom - ale i oni nie zawsze pamiętali, gdzie leży para obrazków. Dzieci jak zwykle okazały się najlepsze, bo najbardziej uważne. Nagrodami w grze były cudnej urody książki, mądre, dobrze napisane. Większość z nich otrzymaliśmy w darze od naszej czytelniczki, znawczyni literatury dziecięcej - pani Karolina Kluj. Dziękujemy bardzo!