Spotkanie z Leszkiem Gnoińskim (10.05.2017, godz. 18.00)

Dyskusyjny Klub Książki działający w Bibliotece Publicznej w Zbąszyniu serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie autorskie z polskim dziennikarzem muzycznym, Leszkiem Gnoińskim. Spotkanie odbędzie się 10.05.2017 r.  w sali multimedialnej o godz. 18.00. Bezpłatne wejściówki na spotkanie są do odbioru w bibliotece. Spotkanie finansowane jest przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiego programu „Dyskusyjne Kluby Książki”. 

 

 Leszek Gnoiński jest członkiem Akademii Fonograficznej ZPAK, scenarzystą, autorem wywiadów, redaktorem ponad setki płyt, autorem wielu książek dotyczących polskiego rocka. Jedną z nich jest Encyklopedia Polskiego Rocka. Przedstawił w niej sylwetki osób, które tworzyły historię polskiej muzyki rozrywkowej. Wśród nich znajdziemy zespoły takie jak Perfekt, Maanam, Lady Pank i wiele innych. Ostatnio ukazała się najnowsza pozycja artysty „Republika. Nieustanne tango”. To biografia jednej z najsłynniejszych grup rockowych. Przedstawia wiele ciekawostek o polskiej scenie muzycznej. Opisuje zmiany jakie przechodził zespół  i jak funkcjonował w latach 80-tych i 90-tych. Gnoiński wspomina wokalistę zespołu, Grzegorza Ciechowskiego, postać istotną dla polskiej kultury. Książka jest niezwykle interesująca, przedstawia wiarygodny obraz niezwykłej grupy, jaką była Republika.

Jest autorem także innych książek muzycznych:  bestsellerowej „Kult Kazika”, „Myslovitz. Życie to surfing”, „Raport o Acid Drinkers” oraz współautorem autobiografii Marka Piekarczyka „Zwierzenia kontestatora” i „Farben Lehre – Bez pokory”.

Leszek Gnoiński to wybitny znawca muzyki rozrywkowej, ceniony dziennikarz muzyczny. Jest również reżyserem ośmiu odcinków filmu opowiadającego o historii festiwalu w Jarocinie, a takża głośnego „Beats of Freedom - Zew wolności” oraz pełnometrażowego „Jarocin, po co wolność”.

Koordynatorką spotkania jest opiekunka DKK w Zbąszyniu, Anita Rucioch-Gołek.