Rozmowy z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Tak, właśnie tak: w Zbąszyniu, w naszej bibliotece, gościł Rzecznik Praw Obywatelskich, dr Adam Bodnar. Bardzo nas cieszy, że to właśnie nasza biblioteka mogła być gospodarzem tego spotkania i że to właśnie nasz Zbąszyń został wybrany na miejsce konsultacji społecznych.

Adama Bodnara przywitał burmistrz Zbąszynia, Tomasz Kurasiński, który powiedział również, że w spotkaniu nie będzie uczestniczył, by ewentualnie nie krępować osób, które chcą wziąć udział w dyskusji.

Relacja ze spotkania na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele różnych środowisk, często społeczni działacze, członkowie organizacji pozarządowych, a także uczniowie Liceum Garczyńskiego w Zbąszyniu i zbąszyńscy harcerze, którzy mieli także specjalne, osobne spotkanie z przewodniczącym ZHP, hm. Dariuszem Supłem.

Naprawdę warto było dziś przyjść na tę wyjątkową lekcję demokracji!

Zobacz zdjęcia ze spotkania