Inicjacje na granicy zmysłów. Przemek Kossakowski

Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza 24 kwietnia (poniedziałek) o godz. 19.00 na spotkanie autorskie z Przemkiem Kossakowskim - "Inicjacje na granicy zmysłów". Ze względów lokalowych tym razem korzystamy z sali w Zbąszyńskim Centrum Kultury.

Bilety na spotkanie autorskie w cenie 15 złotych można nabyć w Bibliotece Publicznej w godzinach jej otwarcia.

Przemek Kossakowski - rocznik 1972. Autor cyklu programów „Kossakowski. Szósty zmysł”, „Inicjacja”, „Być jak…” (emitowanych na kanale TTV). W pierwszym programie dokumentował podróże po Ukrainie, Rosji, Bałkanach i Polsce, podczas których doświadczał praktyk znachorów, uzdrawiaczy i wróżbitów. Zakopywany w grobie, obkładany wnętrznościami barana, poddawany praktykom podcinania języka… Pokłosiem jego podróży stała się książka „Na granicy zmysłów” wydana w listopadzie 2014 roku. W drugim programie poddaje się osobistym, często ekstremalnym doświadczeniom, wchodząc w nieznane dla siebie, obce światy. Jak jest naprawdę w cygańskiej społeczności? Co każdego poranka po obudzeniu się czują ludzie nadmiernie otyli? Jak wytrzymać życie na pustelni? Jak długo można nie spać?

Przemek Kossakowski - człowiek od zadań specjalnych. Zwolennik kontaktu bezpośredniego i pracy w terenie. W wolnym czasie chętnie rysuje i eksperymentuje z grafiką. Podczas spotkań opowiada o tym czego nie widać w jego programach, ukazując to w improwizowanej, błyskotliwej i dowcipnej formie. Spotkania wzbogacone są pokazami licznych zdjęć, których następstwo często uzależnione jest od interakcji z widzami.