Szneka z glancem, czyli zajęcia dla dzieci na plaży

Podczas zajęć na plaży w zbąszyńskich „Łazienkach” dzieci dowiedzą się, czym jest gwara, poznają najważniejsze zwroty i słowa z naszego ludowego języka. Zajęcia będą prowadzone w formie pogadanki, form dramowych i warsztatów plastycznych.

Prowadzące zajęcia, pani Magda i pani Anita, postarają się, by spotkanie było interesujące. Obie panie biorą udział w cyklicznych warsztatach w ramach projektu „Mały Kolberg”. Pierwsza część warsztatów odbyła się w czerwcu w Poznaniu. Teraz bibliotekarki szukają inspiracji do prowadzenia zajęć z małymi dziećmi w naszej tradycji i kulturze ludowej Regionu Kozła, a ponieważ nasza rodzima historia jest bogata, o inspiracje i pomysły nietrudno. Projekt „Mały Kolberg” jest finansowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga i realizowany wspólnie przez Fundację Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego oraz Forum Muzyki Tradycyjnej.

Scenariusz wtorkowych zajęć na plaży miejskiej „Łazienki” został opracowany także na podstawie książki Elizy Piotrowskiej "Szneka z glancem, czyli elementarz gwary poznańskiej".